O firmie CSG

oxytree_oxyprogram

Firma Carbon Solutions Global Ltd (CSG) pełni innowacyjną i wiodącą rolę w rozwoju świadomości ekologicznej. Oferowane przez nią  unikalne rozwiązania i inicjatywy, które w pełni przyczyniają się do ochrony środowiska i osiągnięcia zrównoważonego rozwoju na całym świecie, w każdym sektorze gospodarki. W 2014 spółka  uzyskała najwyższą nagrodę „Oscara” w dziedzinie ochrony środowiska naturalnego za projekt rekultywacji gleby.  Stworzony przez nią program równoważenia śladu węglowego – ZeroCO2- jest pierwszym, który uzyskał certyfikat niezależnej agencji Bureau Veritas. CSG jest pod dozorem firmy audytorskiej  KPMG , która co kwartał w zakresie swoich rozległych działań ekologicznych i wydawanych certyfikatów redukcji emisji, CO2 (carbon credit). Carbon Solutions Global składa obecnie się ponad 100, posiadających odpowiednie certyfikaty, projektów z całego świata. Oprócz tego jest bezpośrednio zaangażowana w projekty elektrowni wiatrowych oraz hydroelektrownię w Turcji, projekt farm fotowoltaicznych oraz projekt bio-gazowni na Węgrzech.  Posiadamy także kilkanaście własnych plantacji Oxytree.   CSG jest pierwszą firmą Europejską, która aktywnie przyczynia się do realizacji chińskich wysiłków w zakresie ochrony środowiska.

Mottem Carbon Solutions Global jest:

,,Pracujemy dla zrównoważonej, bezpiecznej przyszłości. Chcielibyśmy, aby wszyscy zrozumieli, że tylko dzięki wspólnym staraniom możemy zatrzymać nadmierne zużycie zasobów Ziemi”.

 

PROJEKTY

ZEROCO2 – Zysk z ochroną środowiska! Zrównoważony programu CSR dla MŚP i dużych firm!

 

OXYTREE – Jest to szybko rosnące drzewo liściaste, które produkuje cztery razy więcej drewna niż w jakimkolwiek inne drzewo!

 

OXYPROGRAM – Innowacyjny program środowiskowy i sadzenie drzew dla osób fizycznych